Środki farmakologiczne chociaż tak bardzo skuteczne posiadają wiele przeciwwskazań związanych z ich zażywaniem, co za tym idzie, nie są przeznaczone dla każdego. Wśród najpopularniejszych przeciwwskazań wymienia się na przykład choroby wątroby oraz nerek, dolegliwości z układem sercowo-krążeniowym, a także choroby oczu. Oprócz tego, panowie czasem muszą zmagać się z nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi, które sprawiają, że nie mają oni ochoty na przyjmowanie doustnych leków.

Wśród niepożądanych skutków ubocznych wyróżnia się chociażby bóle oraz zawroty głowy, bóle  krzyża, wymioty i nudności, zaczerwienienie twarzy oraz reakcje alergiczne. Jeśli więc nie środki farmakologiczne to jak wygrać walkę z impotencją bez tabletki kamagra ? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować chociażby pompki do penisa, czyli urządzenia próżniowego przeznaczonego do doprowadzenia większej ilości krwi do penisa, a następnie zatrzymania jej w członku tak długo, aż stosunek nie zakończy się wytryskiem.

W bardziej skomplikowanych przypadkach można skorzystać z operacji chirurgicznej w trakcie której zostaje wszczepiona proteza do penisa. Wielu panów decyduje się na hipnozę, albo sesje z terapeutą, jeśli przyczyny dolegliwości związane są w ich psychiką. Poza tym można spróbować wyleczyć się dzięki suplementom diety, które dostępne są w aptekach bez recepty. Zjadanie dużych ilości orzechów, pestek dyni oraz ryb także poprawia sprawność narządów płciowych. Jeśli zaburzenia erekcji związane są ze zbyt małą ilością testosteronu należy przyjmować konkretne leki, które regulują jego poziom.

Czasem najlepszym rozwiązaniem jest rozpoczęcie zdrowego odżywiania, ruchu oraz próby relaksu, które są w stanie zmienić wiele w kondycji seksualnej. Jedno jest pewne, środki farmakologiczne dają efekty od razu, a przy użyciu bardziej naturalnych metod trzeba na nie odrobinę dłużej poczekać, ale warto spróbować, gdyż nie odciążają one wątroby oraz nerek.